Jelenlegi hely

TRAPÉZ Projekt csapata

Az Eötvös Lóránd Tudományegyetem szereztem könyvtáros, informatikus diplomámat. Ezt követően, illetve ezzel párhuzamosan a Bolyai János Katonai Műszaki Főiskola Könyvtárában kezdtem el dolgozni. Az elmúlt 16 évben felsőoktatási könyvtárakban dolgoztam, mindig is ez volt az a terület, amely leginkább közel állt hozzám. Előbb a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen, majd 2011-ben az Óbudai Egyetemen folytattam munkámat. Természetesen munka mellett folyamatosan bővítettem ismereteimet különböző tanulmányaimmal. (Rendszerinformatikus, webfejlesztő, információmenedzsment…) 2015-ben sikerrel pályáztam az Óbudai Egyetem Egyetemi Könyvtárának igazgatói posztjára, melyet 2015 szeptemberétől töltök be. Jelenleg az Óbudai Egyetem Biztonságtudományi Doktori Iskola PhD hallgatója vagyok.

Kutatási területem: a közgyűjteményi és könyvtári biztonság optimalizálásának lehetőségei, illetve az elektronikus tudományos kommunikáció biztonsága.

Mi a célom a Trapézzal?Repozitóriumok, kutatói adatbázisok kialakításával kapcsolatosan az elmúlt években több projektben is részt vettem. Ezért is izgalmas számomra, hogy egy ilyen rendszer újszerű és innovatív funkcióival mennyire tudja elnyerni az egyetemi közösség tetszését, illetve szolgálni az Egyetem céljait.

Holicza Péter vagyok, a Biztonságtudományi Doktori Iskola hallgatója az Óbudai Egyetemen. Az alap és mesterképzés során Portugáliában, Máltán és Hollandiában töltöttem összesen négy félévet tanulmányi és szakmai gyakorlatos Erasmus ösztöndíjakkal. A Nemzetközi Oktatási Iroda munkatársa 2014-től vagyok, viszont ma már csak a Máltai Szakmai Gyakorlatos Program szervezését látom el. Külföldi tapasztalataim nyomán alapítottam az ESN Óbuda University-t, amin keresztül már az Óbudai Egyetem is képviselteti magát Európa legnagyobb nemzetközi diákszervezetében, az Erasmus Student Network-ben. Kutatásvezető vagyok a Keleti Karon működő Társadalom, Informatika és Gazdaság Kutatócsoportban, valamint nemzetközi alelnök a Jánossy Ferenc Szakkollégiumban. 2016 decemberétől a Doktorandusz Önkormányzatának elnökségét is ellátom.

A versenyszférában projekt rendszerben dolgozom külföldi partnerekkel, külföldi piacokon, HR területen.

Kutatási területem: biztonságpolitika, nemzetközi mobilitás, EU, nemzetközi kapcsolatok, Erasmus+, kulturális tanulmányok, szociokulturális háttér

Mi a célom a Trapézzal? A Doktorandusz Önkormányzat elnökeként minél szélesebb körben szeretném a Trapéz adta lehetőségeket a (leendő) doktoranduszok javára fordítani. Célom, hogy a BSc és MSc hallgatók TDK témáikkal akár közvetlenül kapcsolódhassanak már meglévő kutatási projektekhez, tapasztaltabb kutatókhoz, konzulensekhez. Segítséget és kedvet kapjanak a tanulmányaik folytatásához, a Doktori Iskolához és a tudományos élethez. A következő generáció támogatásán túl, a doktorandusztársaim szakmai együttműködését is rendkívül fontosnak tartom, melyhez a Trapéz lehet az első lépés.

A BSc mérnök-informatikus diplomám mellé a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem jogutódján, a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen szereztem meg az MSc biztonságtechnikai mérnöki diplomámat. Hivatásos katonaként szolgáltam Veszprémben különböző beosztásokban, majd 2016 nyarától a Honvéd Vezérkar tisztjeként teljesítem katonai szolgálatomat Budapesten. Munkámat tekintve híradó, logisztikai és információvédelmi szakbeosztásokat láttam, látok el. Jelenleg az Óbudai Egyetem Biztonságtudományi Doktori Iskola PhD hallgatója vagyok. 

Kutatási területem: a közfeladatot ellátó szervezetek információbiztonságának vizsgálata.

Mi a célom a Trapézzal? A Doktori Iskola számomra nagyon sokat adott. Olyan projektekbe folyhattam bele, olyan helyekre jutottam el, olyan embereket ismerhettem meg, amit előtte nem is gondoltam volna. Ezért célom, hogy az Iskolánk kapcsolatrendszerét javítsam, azért hogy az információk mindenki számára elérhetőek legyenek. Azonban, mivel a biztonságtudomány egy bizalmi terület és nagyon fontos a személyes kapcsolat, ezért ezt a kapcsolatrendszert a legjobban személyesen kialakítani. Azonban, ha nincs erre mód, akkor használjuk a technika vívmányát, az internetet, a kapcsolatrendszer kialakítására. Erre alakítottuk ki Tudáshálót a Trapéz projekt keretében. Azért, hogy mindenki megtalálja a maga kapcsolatait, és ezen keresztül a számára szükséges információt. Bízom benne, hogy Te is nagy hasznát veszed! Mi ezen dolgozunk.

A Budapesti Műszaki Egyetemen és a Budapesti Műszaki Főiskolán szereztem villamosmérnöki és műszaki tanári diplomáimat. Több mint 15 éves magas szintű tréneri tapasztalattal rendelkezem, számos képzést vezetek ügyfélszolgálati, kereskedelmi és vezetői területeken, jelentősen távközlési multiknál. Jelenleg a Biztonságtudományi Doktori Iskola PhD hallgatója vagyok, egyre közelebb az abszolutórium megszerzéséhez.

Kutatási területem: a felhőalkalmazásokat használók biztonságtudatosságának fejlesztése online eszközök segítségével

Mi a célom a Trapézzal? A Trapéz projekt szívügyem, nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy milyen lehetőségek rejlenek bennünk, mint csoportban, amiket a Trapéz segítségével teszünk láthatóvá, használhatóvá.

A Pécsi Tudományegyetemen végeztem középiskolai tanárként, majd ezt követően a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen szereztem MBA diplomát pénzügyi- és gazdasági menedzsment, valamint termelés- és minőségmenedzsment szakirányokon. Szakterületem a projektmenedzsment, munkáim során nagyvolumenű beruházási és EU-s finanszírozású projektek megvalósításában vettem részt. Jelenleg az Óbudai Egyetem Biztonságtudományi Doktori Iskola végzős doktorandusza vagyok. Hálózattudományi módszerekkel térképezem fel és vizsgálom, hogy hogyan befolyásolják a szervezet különböző típusú emberi hálózatai a működés biztonságát. Kutatásaim fókuszában az emberi hálózatok kialakulása, strukturális változásai, és ezek dinamikája áll. Jellemzően hálózattudományi és terjedési- növekedési modellekkel dolgozom, a komplex rendszerek elemzéséhez káoszelméleti módszereket is alkalmazok. Kutatómunkám során gazdasági, sport, és bűnüldözési területeken végzek elemzéseket.

Kutatási területem: a szervezeteken belüli emberi hálózatok (human network) és a működésbiztonság kapcsolata.

Mi a célom a Trapézzal? Egy emberi csoport tudáshálózatának feltérképezése izgalmas feladat. Ki, milyen tudás birtokában van, hogyan kapcsolódnak a különböző kutatók kutatási témái, hogyan találja meg egy kutató azt a társát, akinek a kutatási területével vannak közös pontjai? A célom, hogy a Trapéz egy ilyen tudáshálóként segítse az Óbudai Egyetemen a doktoranduszok munkáját.